Przygotowanie do Bożego Narodzenia klasy I, II, IV i V

 

 

Przygotowanie do Bożego Narodzenia – wizyta w Turzy Śląskiej

Pierwszego dnia klasy I, II, IV i V odwiedziły Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Spotkanie poprowadził ks. Rafał. Nasze rozmowy koncentrowały się wokół adwentu i przygotowania do Bożego Narodzenia. Nie mogło zabraknąć czasu na Eucharystię, w której aktywnie uczestniczyli wszyscy uczniowie. Potem czas na posiłek. Pan Dyrektor opowiedział o swoich spotkaniach z Matką Boską w Turzy w czasie nocy pokutnych.

Wyjątkowe miejsce i wyjątkowe spotkanie!


 

 

Świat, nauka i wiara – Astrohunters

Drugi dzień rekolekcji był spotkaniem z Astrohunters. Tam dowiedzieliśmy jak połączyć naukę, astronomię z wiarą. Wykładowcy opowiedzieli o powstaniu świata, gwiazdach i jak obserwować wszechświat. Po dawce dużej wiedzy, ale i doświadczeniach z Ziemią i gwiazdami, udaliśmy się na pyszny obiad w zameczku w Czernicy.


 

 

Coraz bliżej… - ostatni dzień rekolekcji dla klas najmłodszych

Ostatnie spotkanie w ramach rekolekcji adwentowych uczniowie spędzili w szkolnej auli. Tam odbyła się projekcja filmu dotycząca Bożego Narodzenia i ludzi, których właśnie te święta zmieniły. Kolejnym zadaniem dla dzieciaków były zajęcia plastyczne, w czasie których wykonywali dekorację świąteczną, kartki, opowiadali o tym, co każdy życzyłby swoim najbliższym. Oczywiście był czas na poczęstunek i wspólną zabawę. Klasy najmłodsze z pewnością się zintegrowały.


41755173_2194908847387519_7018676031447891968_o.jpg

Kalendarz wydarzeń

  

Matematyka