„Każda rzecz, każda sprawa wielka musi kosztować i musi być trudna. Tylko rzeczy małe i liche są łatwe” (bł. Ks. Jerzy Popiełuszko) - REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Duchowe zmagania wspólnota szkoły rozpoczęła 6 marca od sakramentu pokuty i Mszy świętej. Następnie klasy najmłodsze wraz z Wychowawcami w swoich salach w czasie pracy w grupach wykonywali plakaty dotyczące znaków Wielkiego Postu. Reszta uczniów uczestniczyła w spotkaniu z liderem grupy „Tatry po męsku” – Panem Mirosławem Banachem, który opowiedział o swoich górskich wyprawach i doświadczeniach, w których nie zabrakło znaków Boga.

Drugi dzień to spotkanie z księdzem misjonarzem Maciejem Niesporkiem. Przedstawił uczniom trudy pracy misjonarza. Mogliśmy zobaczyć warunki pracy, a także radość mieszkańców zambijskich wiosek z obecności kapłana. Zobaczyliśmy szereg rekwizytów, które ks. Maciej przywiózł z misji i Muzeum Misyjnego z Katowic. Po spotkaniu młodzież klas najstarszych uczestniczyła w projekcji filmu „Misja”.

Dzień trzeci to kolejne spotkanie. Tym razem mieliśmy okazję posłuchać historii życia Pani Hanny Pasterny, która opowiedziała o tym, jak można poznawać świat, siebie, ludzi będąc osobą niewidomą od urodzenia. Obecnie Pani Hania pracuje jako konsultantka ds. osób niepełnosprawnych w stowarzyszeniu Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku. Niesamowita otwartość, optymizm wywołał lawinę pytań. Po spotkaniu wspólnota szkoły miała możliwość przeżywania Drogi Krzyżowej, którą poprowadzili nauczyciele.
Trzy dni ciężkiej pracy z sobą, pięknych spotkań na pewno przyniesie owoce.


roaniec_x_2018_3_20181023_1041617915.jpg

Kalendarz wydarzeń

  

Matematyka