Katolickie Liceum Ogólnokształcące


Zapraszamy uczniów kończących naukę w gimnazjum do naszego liceum.

Wiemy, jak ważną decyzją jest wybór szkoły ponadgimnazjalnej, bo matura to warunek dostania się na dobre studia. W naszym liceum młodzież kształci się w klasach o małej liczebności, a sam uczeń dobiera rozszerzenia, które potrzebne są na danym kierunku studiów.

Warunkiem przyjęcia do naszej szkoły jest rozmowa kwalifikacyjna, w której uczestniczy kandydat do klasy I. Rozmowa ta odbywa się w ustalonym przez szkołę i rodziców terminie.


Nasza szkoła jest prężnie działającą i ciągle się rozwijającą placówką. Pierwsi uczniowie zaczęli w niej naukę w 1997 roku w liceum. Od 2001 roku w naszych progach swą wiedzę rozwijała młodzież gimnazjalna a w 2017 powstała Szkoła podstawowa. Zajęcia odbywają się w budynku przy Kościele św. Herberta w Wodzisławiu Śląskim. Program wychowawczy jest zgodny z zasadami etyki katolickiej, a jego solidna realizacja jest nie tylko wsparciem działań wychowawczych rodziców, ale przynosi także bardzo dobre efekty dydaktyczne. Nasza szkoła jest niewielką placówką dydaktyczną, co sprzyja nie tylko poczuciu bezpieczeństwa uczniów, ale i sprawia, że nikt nie czuje się w niej anonimowy. Ogromną zaletą jest mała liczebność klas, co umożliwia zindywidualizowane podejście do naszych wychowanków oraz pracę z nimi w rodzinnej atmosferze.


 


akcja_iii_z_10_20181031_1095142855.jpg

Kalendarz wydarzeń

  

Matematyka