Co mażemy zaoferować?


Nasza szkoła jest niewielką placówką dydaktyczną, co sprzyja nie tylko poczuciu bezpieczeństwa uczniów, ale i sprawia, że nikt nie czuje się w niej anonimowy.

Ogromną zaletą jest mała liczebność klas, co umożliwia zindywidualizowane podejście do naszych wychowanków oraz pracę z nimi w rodzinnej atmosferze.

Nad właściwym rozwojem duchowym gimnazjalistów czuwa duszpasterz szkoły.

Nauczyciele pracują dla uczniów i starają się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Uczniowiei mogą realizować swoje zainteresowania, uczestnicząc w zajęciach różnorodnych kół zainteresowań.

Młodzież może korzystać z dodatkowych zajęć przedmiotowych poświęconych m. in. lepszemu przygotowaniu do egzaminu gimnazjalnego.

Dzięki szkolnym imprezom, wycieczkom oraz stosowaniu różnorodnych metod pracy nasi uczniowie zarówno zdobywają wiedzę, jak i uczć się twórczego rozwiązywania problemów, współpracy, bycia aktywnym i tolerancyjnym.

Młodzież korzysta z nowoczesnej pracowni komputerowej z dostępem do Internetu, świetnie wyposażonej sali fizyczno-chemicznej, multimedialnej sali językowej, sprzętu multimedialnego oraz wielu innych pomocy dydaktycznych, uatrakcyjniających proces zdobywania wiedzy.

W ramach wychowania fizycznego oprócz gimnastyki organizujemy zajęcia na pływalni, turystykę górską, a także kurs tańca towarzyskiego pod okiem instruktora.

Nasi uczniowie osiągają bardzo wysokie wyniki na egzaminie gimnazjalnym zarówno w części humanistycznej, jak i matematyczno-przyrodniczej.

Kładziemy nacisk na naukę języków obcych: 4 godziny języka angielskiego oraz 2 godziny języka niemieckiego tygodniowo w małych grupach.


akcja_iii_z_10_20181031_1095142855.jpg

Kalendarz wydarzeń

  

Matematyka